
Lesning av ny italiensk dramatikk: Matteo Caniglia og Benedetta Pigoni
Lesning
Onsdag 25. mars 2026
Sted: Hallen, Dramatikkens hus

Velkommen til en kveld med fremføring av fersk italiensk dramatikk.
Velkommen til italiensk teaterkveld på Dramatikkens hus, i samarbeid med det italienske kulturinstitutt i Oslo!
Dramatikkens hus inviterer igjen til italiensk dramakveld i samarbeid med det italienske kulturinstitutt i Oslo!
Kveldens iscenesatte lesning er en del av det treårige prosjektet New Italian Plays Around the World, et initiativ der det inviteres til iscenesatte lesninger som gir en smak av hva som skjer på den italienske teaterscenen idag.
Denne gangen er det de unge dramatikerne Matteo Canaglia og Benedetta Pigoni som er blitt plukket ut for å vise frem sine tekster. Disse dramatikerne har begge utmerket seg gjennom den prestisjefylte teaterprisen Premio Riccione.
Skuespillere leser utdrag fra «Baba Cloanta» et kort teaterstykke for barn av Benedetta Pigoni, vinner av Premio Riccione alla drammaturgia per le nuove generazioni, og teksten «Favola sismica» av Matteo Canaglia, finalist til den 58. utgaven av Premio Riccione e Teatro.
Tekstene er oversatt til og vil bli fremført på engelsk.
Etter lesningene er det satt av tid til en panelsamtale med dramatikerne, samt koordinator og kurator for prosjektet. Samtalen er ledet av dramaturg Mari Moen. Det er også lett servering denne kvelden. Velkommen!
Medvirkende:
Verkstedleder: Mari Moen
Skuespillere:
Evelyn Rasmussen Osazuwa
Hauk Heyerdahl
Anna Dworak
Khalid Mahamoud
Lyd: Ole Jørgen Løvås
Lys: Lunga Majola
Kalender


EN KVELD MED JOEL TAN, MED LESNING AV «SCENES FROM A REPATRIATION»

«ALT KOMMER, MEN NÅ ER DET» AV THOMAS JØRSTAD PETTERSEN
